Top Comunitati

Stiri din Strainatate

bullet

VIDEO Juventus a intors soarta calificarii in patru minute: 2-1 pe Wembley, contra lui Tottenham

Juventus a intors in stil de mare echipa soarta calificarii in sferturile Champions League, campioana Italiei marcand de doua ori in patru minute...Citeste articolul

​VIDEO WTA Stuttgart: Angelique Kerber, eliminata de Kristina Mladenovic in optimi (Program sferturi)

Angelique Kerber (1 WTA), principala favorita, a fost eliminata in optimile turneului "Premier" de la Stuttgart, sportiva din Germania...Citeste articolul

CM Snooker: Barry Hawkins, victorie cu Stephen Maguire (Programul semifinalelor)

Cap de serie numarul sapte, Barry Hawkins s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de Snooker de la Sheffield, dupa ce a castigat...Citeste articolul

VIDEO PSG - AS Monaco 5-0/ Parizienii s-au calificat in finala Cupei Frantei

PSG a invins-o categoric pe AS Monaco, scor 5-0, obtinand fara nicio emotie calificarea in ultimul act al Cupei Frantei.Citeste articolul

VIDEO ATP Barcelona: Rafael Nadal, David Goffin si Roberto Bautista Agut, in optimi

Favoritii Rafael Nadal (3), David Goffin (5) si Roberto Bautista Agut (6) au obtinut calificarea in optimile de finala ale turneului ATP de la...Citeste articolul

VIDEO Barcelona - Osasuna 7-1/ Catalanii au facut instructie cu ultima clasata

Barcelona a facut spectacol in meciul de pe teren propriu disputat in fata celor de Osasuna (etapa a XXXIV-a in La Liga), catalanii marcand de nu...Citeste articolul

​CM Snooker: Ding Junhui, tot mai aproape de a-l elimina pe Ronnie O'Sullivan

Ding Junhui a facut un pas important spre calificarea in semifinalele Campionatului Mondial de Snooker de la Sheffield, dupa ce a dominat cu...Citeste articolul

Sferturile Ligii Campionilor: Real a invins Bayern, scor 2-1. Dubla Ronaldo; Atletico a trecut de Leicester, scor 1-0

Formatia Real Madrid a castigat, miercuri, in deplasare, cu scorul de 2-1, meciul sustinut in compania echipei Bayern Munchen, in prima mansa a...Citeste articolul

Sferturile Ligii Campionilor: Real a invins Bayern, scor 2-1. Dubla Ronaldo; Atletico- Leicester, scor 1-0; Borussia- Monaco, scor 2-3

VIDEO Spectacol marca Roger Federer: Elvetianul a castigat meciul demonstrativ cu Andy Murray

Chiar daca nu a avut caracter oficial, meciul dintre Roger Federer si Andy Murray a fost unul in care cei doi mari sportivi au dat in unele momente...Citeste articolul