Top Comunitati

Stiri din Romania

bullet

​VIDEO Condusa cu 6-4 si 5-2, Simona Halep a revenit incredibil si a castigat meciul cu Samantha Stosur

Simona Halep a avut un meci cu o evolutie incredibila impotriva jucatoarei Samantha Stosur: condusa cu 1-0 la seturi si cu 5-2 in al doilea,...Citeste articolul

WTA Miami Johanna Konta s-a calificat in sferturile de finala ale Miami Open si ar putea juca impotriva Simonei Halep

Jucatoarea britanica Johanna Konta, locul 11 WTA si cap de serie numarul 10, a invins-o, marti, cu scorul de 7-5, 6-1, pe sportiva spaniola Lara...Citeste articolul

Live score Miami Open: Simona Halep- Samantha Stosur 4-6; 2-3

Simona Halep, cap de serie numarul trei, o intalneste pe Samantha Stosur (Australia - cap de serie numarul 14) in optimile turneului WTA de la Miami.Citeste articolul

WTA Miami: Simona Halep - Samantha Stosur 4-6; 7-5; 6-2/De la agonie la extaz, de la mediocru la tenis de calitate/ Sferturi cu Johanna Konta

Simona Halep a trecut greu, in trei seturi, scor 4-6; 7-5; 6-2, de australianca Samantha Stosur, in optimile turneului WTA de la Miami. Stosur a...Citeste articolul

Simona Halep: Am jucat cel mai bun tenis din acest an, m-am simtit usoara pe teren

Simona Halep a declarat, luni, că a jucat cel mai bun tenis din acest an în meciul cu Anett Kontaveit, precizând că se bucură de...Citeste articolul

Simona Halep, in optimi la Miami: Succes lejer cu Anett Kontaveit, scor 6-3, 6-0

Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 3, a invins-o, luni, in 55 de minute, cu scorul de 6-3, 6-0, pe sportiva Anett Kontaveit din...Citeste articolul

Romania ocupa locul 4 in grupa E de calificare la CM-2018, dupa cinci etape

Reprezentativa Romaniei ocupa locul 4 in grupa E de calificare la CM-2018, dupa cinci etape, in urma remizei, scor 0-0, cu Danemarca, de pe Cluj...Citeste articolul

Christoph Daum: Suntem dezamagiti de rezultat. Mai avem sanse de 50% la locul al doilea

Antrenorul echipei nationale de fotbal, Christoph Daum, a declarat, duminica, dupa egalul cu Danemarca, ca este dezamagit de rezultat, dar...Citeste articolul

Indian Wells: Simona Halep vs Kristina Mladenovic se va disputa luni, nu inainte de ora 23:00

Organizatorii turneului de la Indian Wells au anuntat programul zilei de 13 martie, iar Simona Halep o va intalni pe Kristina Mladenovic pe terenul...Citeste articolul

​Indian Wells: Irina Camelia Begu, eliminata in turul trei de Karolina Pliskova

Irina Camelia Begu (cap de serie numarul 29 si locul 32 WTA) a parasit turneul "Premier Mandatory" de la Indian Wells in turul al...Citeste articolul