Top Comunitati

Stiri din Romania

bullet

WTA Stuttgart: Raluca Olaru si Olga Savciuk, eliminate in primul tur al probei de dublu

Perechea Raluca Olaru/Olga Savciuk (Romania/Ucraina) a ratat calificarea in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de la...Citeste articolul

​VIDEO Deportivo La Coruna - Real Madrid 2-6/ Recital de goluri pe El Riazor - Florin Andone, gol si pasa de gol pentru gazde

Real Madrid s-a dezlantuit pe terenul celor de la Deportivo La Coruna, castigand cu 6-2 partida din cadrul etapei a a XXXIV-a din campionatul...Citeste articolul

Florin Mergea s-a calificat in semifinalele probei de dublu de la Marrakech

Perechea Florin Mergea/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Romania/Pakistan), cap de serie numarul 4, s-a calificat, miercuri, in semifinalele probei de dublu...Citeste articolul

WTA Bogota: Patricia Maria Tig, invinsa in runda inaugurala

Patricia Maria Tig, cap de serie numarul sase, a parasit turneul WTA de la Bogota inca din primul tur, jucatoarea noastra fiind invinsa de...Citeste articolul

VIDEO GSP: Nationala Romaniei U18 de hochei a cantat imnul secuiesc

Un filmulet postat de jucatorii "nationalei" U18 de hochei a Romaniei a incins internetul aseara tarziu Stransi pe gheata dupa...Citeste articolul

​Champions League: Juventus vs Barcelona, Dortmund vs AS Monaco

Marti vor debuta partidele din sferturile de finala ale Champions League. In aceasta faza a competitiei va avea loc reeditarea finalei din 2015, in...Citeste articolul

​VIDEO Condusa cu 6-4 si 5-2, Simona Halep a revenit incredibil si a castigat meciul cu Samantha Stosur

Simona Halep a avut un meci cu o evolutie incredibila impotriva jucatoarei Samantha Stosur: condusa cu 1-0 la seturi si cu 5-2 in al doilea,...Citeste articolul

WTA Miami Johanna Konta s-a calificat in sferturile de finala ale Miami Open si ar putea juca impotriva Simonei Halep

Jucatoarea britanica Johanna Konta, locul 11 WTA si cap de serie numarul 10, a invins-o, marti, cu scorul de 7-5, 6-1, pe sportiva spaniola Lara...Citeste articolul

Live score Miami Open: Simona Halep- Samantha Stosur 4-6; 2-3

Simona Halep, cap de serie numarul trei, o intalneste pe Samantha Stosur (Australia - cap de serie numarul 14) in optimile turneului WTA de la Miami.Citeste articolul

WTA Miami: Simona Halep - Samantha Stosur 4-6; 7-5; 6-2/De la agonie la extaz, de la mediocru la tenis de calitate/ Sferturi cu Johanna Konta

Simona Halep a trecut greu, in trei seturi, scor 4-6; 7-5; 6-2, de australianca Samantha Stosur, in optimile turneului WTA de la Miami. Stosur a...Citeste articolul